Straipsniai

Valentino diena

Pasakojimas apie meilės dienos kilmę. Tikėtina, kad Vasario 14-osios dienos šventė buvo susijusi su Luperkalijos švente senovės Romoje.
To meto kalendorius bylojo apie pavasario pradžią - pavasario ir meilės šventę.

Plačiau

2016 - Beždžionės Metai

Pagal kinų kalendorių naujieji metai prasideda 2016 metų vasario 8 dieną, o baigsis 2017 metų sausio 28 dieną. Šie metai pareikalaus iš mūsų pozityvumo ir atneš pokyčių. Beždžionės metai žadami būti judrūs, energingi ir nenuspėjami.

Plačiau

Oninės - Pirmojo derliaus šventės

Oninių data yra liepos 26-oji. Gi vardas ONA - bene populiariausias iš moteriškųjų Lietuvoje. Šventoji Ona liaudiškoje ikonografijoje vaizduojama dažniausiai su knyga. Tai  mokytojos ir auklėtojos įvaizdis.

Plačiau

Joninės - kilmė, tradicijos, papročiai

Ilgiausios dienos šventė turi labai senas tradicijas. Rašytiniai šaltiniai pirmą kartą mini 1372 m., kai vokiečių okupuotų kraštų gyventojams buvo draudžiama Jonines švęsti senoviškai.
Joninių pagoniškas pavadinimas kol kas nėra aiškus. Senuosiuose istoriniuose šaltiniuose XIV - XVII a. Joninių šventė buvo vadinama Rasos arba Kupolių švente.

Plačiau

"Nesveikas" miegas

Daugumai puikiai pažįstamas tas jausmas, kai vakare atsigulama į lovą ir norima užmigti, tačiau staiga tarsi pakliūnama į užburtą ratą - kuo labiau trokštame užmigti, tuo greičiau išgaruoja pats miegas. Ir žmogus, kuris, atrodo turėtų jaustis esąs pavargęs ir atsipalaiduoti, staiga pajunta, jog galva visiškai blaivi; nerandama ramybės kelias valandas, vartomasi nuo šono ant šono, vartoma antklodė, skaičiuojamos avys ir kvailai vėpsoma į žadintuvą.

Plačiau

Kodėl miegas toks svarbus. 4 miego fazės


Miego tyrinėjimas 5-ajame šio amžiaus dešimtmetyje išsirutuliojo į atskirą mokslo sritį. Mokslininkai sugebėjo vis tiksliau pagrįsti miego poveikį kūnui ir sielai bei didžiulę ramybės fazės reikšmę visam žmogaus organizmui.
Miegas - toks pat svarbus žmogaus poreikis kaip valgymas bei gėrimas. Paprastai žmogus organizmas "prašo" tiek miego, kiek jam jo reikia.

Plačiau

Sekminės

Kuo tikėjo lietuvių senoliai per sekminių šventę?
Ši šventė buvo susijusi su augalijos garbinimu. Ypatingą vietą joje užėmė jauni žali berželiai: jiems buvo priskiriama stipri vegetacinė jėga, tikint, kad berželio gyvibingumas galįs persiduoti žemei, gyvuliams, žmonėms, javams ir apskritai augalams.

Plačiau

Motinos diena - kilmė ir tradicijos


Pagarba motinoms tokia pat sena kaip ir pati žmonija. Vakarų Europos šalyse dar viduramžiais buvo žinomos šventės, kuriose daugiausia dėmesio buvo skiriama motinoms.
Dažniausiai tai buvo pavasario šventės, simbolizuojančioms atgimimą. Išskirtinė vieta tarp jų teko svečiavimosi pas motiną dienai, - ji nuo seno žinoma Anglijoje, Austrijoje, Prancūzijoje ir kitose šalyse. Tačiau vokiečių tyrinėtojo J.Meilerio nuomon, senųjų motinos pagerbimo papročių tėvynė yra Anglija.

Plačiau

Lopšinės

Nesikrimskite, jeigu jūsų balsas toks, kad nedrįstate giedoti net bažnyčioje. Vaikučiui dainuokite viską, ką tik norite, - jis yra geriausias klausytojas pasaulyje.

Plačiau

Žaibas Makvynas

Žaibas Makvynas gyva Disney legenda!
Visas būrys jo draugų - kas jie tokie? Sužinokite čia!

WALT DISNEY PASAULIS

Plačiau

Užsisakykite, klauskite telefonu:
8 602 72 683

Prekių krepšelis

Prekių: 0

Kaina: 0.00

Žiūrėti krepšelį